មិនទាន់មានការនៅក្នុងកន្រ្តក
ខ្ញុំកូណាអាត្មាភាពព្រះនាម យឹង យុ មកពីខេត្តកំពង់ធំហើយបច្ចុប្បន្នគង់នៅរាជធានីភ្នំពេញជានិស្សិតឆ្នាំទី២ នៃសាកលវិទ្យាល័យប៊ែលធីអន្តរជាតិ នៃមហាវិទ្យាល័យព័ត៌មានវិទ្យា និងវិទ្យាសាស្ត្រ។ ហើយក៏ជាសិស្សអាហារូបកណ៍១០០% នៅថ្នាក់បណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកវិទ្យាអាន-ANT ដែលសិក្សារទៅលើជំនាញ Laravel Developmentផងដែរ។
តើផាន់ណាជានរណា? ខ្ញុំបាទឈ្មោះភ័ណ ផាន់ណាមកពីខេត្តបាត់ដំបងបច្ចុប្បន្នស្នាក់នូវបន្ទប់ជួលមួយកន្លែងក្នុងរាជធានី ភ្នំពេញជានិស្សិត្តឆ្នាំទី២ នៃសកលវិទ្យាល័យប៊ែលធីអន្តរជាតិនៃមហាវិទ្យាល័យពត័មានវិទ្យា និង វិទ្យាសាស្ត្រ។ហើយក៏ជាសិស្សអាហារូបករណ៍១០០% នៅថ្នាក់បណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសវិទ្យាអាន-ANT ដែលសិក្សាលើជំនាញ NodeJs Developmentផងដែរ។
ខ្ញុំបាទមកពីខេត្តព្រៃវែង ហើយបច្ចុប្បន្នកំពុងរស់នៅរាជធានីភ្នំពេញជាសិស្សឆ្នាំទី២នៃសាកលវិទ្យាល័យន័រតុន នៃមហាវិទ្យាល័យវិទ្យាសាស្ត្រកុំព្យូទ័រផ្នែក Software development ។ ហើយក៏ជាសិស្សអាហារូបករណ៍១០០% នៅថ្នាក់បណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកវិទ្យាអាន-ANT ដែលសិក្សាទៅលើជំនាញ Node JS Development ផងដែរ។
កសិកម្មនៅកម្ពុជា ជាប្រទេសមួយដែលពឹងផ្អែកទៅលើកសិកម្មជាសំខាន់ព្រោះប្រជាជនប្រមាណ ៨០% ទៅ ៨៥%ជាកសិករ ហើយកសិកម្មផ្ដល់ ៥០%នៃផលិតផលជាតិសរុប។ ផលិតផលកសិកម្មរួមមានដដំណាំរួមផ្សំ ៦៣% ការចិញ្ចឹមសត្វ ២៤% ការនេសាទ ១០% និង ព្រៃឈើ ៣%។ ដូច្នេះហើយបានជាពួកយើងបង្កើតនូវគេហទំព័រ កសិកនេះឡើងដើម្បីជួយប្រជាកសិករយើងដើម្បីអោយគាត់បានសិក្សារ និងស្វែងយល់បន្ថែមទាក់ទងនឹងចំណេះដឹងកសិកម្ម ដូចជា ការដាំដុះ ការចិញ្ចឹមសត្វ ការចិញ្ចឹមត្រី។ បន្ថែមពីនេះទៀត គេហទំព័រ កសិករ ក៏មានមុខងារក្នុងការបញ្ជាទិញសម្ភារៈកសិកម្មផ្សេងៗផងដែរ។